Życie ponad stan jest bezcelowe

Życie ponad stan jest bezcelowe

Chcąc kupić samochód liczyć powinniśmy się z tym, że przyjdzie nam na ten cel wyłożyć od kilku do kilkunastu tysięcy złotych. Mam tu oczywiście na myśli coś ze średniego segmentu, używanego. Dla każdego oczywistym jest chyba fakt, że im wyżej przyjdzie nam mierzyć, tym więcej zmuszeni będziemy wydać.

Nie wszyscy jednak kupują to, na co ich stać i zadłużają się zaciągając rozmaite kredyty na duży samochód rodzinny, by tylko móc kupić sobie coś lepszego. W moim mniemaniu jest to najzwyczajniejsza w świecie głupota. Wiele przykładów udowodniło, że życie ponad stan potrafi skończyć się naprawdę nieciekawie. Niestety jednak nie wszyscy potrafią wyciągnąć z tego właściwe wnioski, co prowadzić może do płaczu i zgrzytania zębów.

Nikt nikogo jednak niańczyć nie zamierza, a to choćby dlatego, że jesteśmy już dorosłymi ludźmi odpowiedzialnymi za swoje decyzje. Warto jednak zdawać sobie sprawę z faktu, że popadną w bankową pułapkę można naprawdę niezwykle łatwo. Dlatego też unikać powinniśmy wszelkiej maści kredytów. Kiedy nie ma takiej potrzeby, zdecydowanie lepiej będzie odmówić sobie czegoś, a zobowiązania takiego nie zaciągać. Z perspektywy czasu przyjdzie nam, na pewno, wyjść na tym zdecydowanie lepiej.Leave a Reply