Zakup samochodu i tania eksploatacja. Samochód i LPG

Zakup samochodu i tania eksploatacja. Samochód i LPG

Posiadanie własnych czterech kółek jest naprawdę sporym udogodnieniem. Nikogo więc nie powinien dziwić fakt, że zdecydowana większość młodych kierowców tak usilnie dąży do posiadania własnego samochodu. Poza tym zaprzeczyć nie można przecież temu, że to właśnie dzięki praktyce początkujący kierowcy nauczą się najwięcej.

Wśród całego gąszczu aut używanych naprawdę trudno trafić na egzemplarz, który to posłuży nam naprawdę długo. Nie jest to jednak równoznaczne z tym, że jest to niemożliwe. Jeśli mamy taką możliwość, to skorzystać powinniśmy z rady zaprzyjaźnionego mechanika. W przypadku, gdy jednak nie mamy opcji by skorzystać z takiego udogodnienia – nie bójmy się zabrać samochodu na stację diagnostyczną.

samochodyKiedy to już uda nam się znaleźć interesujący egzemplarz – pojawić może się problemy ze sfinansowaniem tego zakupu. Wyłożenie kilku, kilkunastu, tysięcy złotych od ręki jest dla wielu osób czymś nie do pomyślenia. Z drugiej jednak strony odkładanie przez kilka kolejnych lat na autko również nie ma większego sensu.

W takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem będą kredyty samochodowe udzielane przez banki. Przede wszystkim podkreślenia wymaga fakt, że po tani kredyt na wymarzony samochód  udać powinniśmy się do banku właśnie. Różnego rodzaju szemrane firmy zajmujące się udzielaniem kredytów od razu powinniśmy odrzucić. W zdecydowanej większości przypadków jest to, niestety, legalna lichwa. Pod przykrywką różnego rodzaju zapisów prawnych kryją się niekorzystne dla nas dodatkowe koszta, które to zmuszeni będziemy pokryć.

Sfinansowanie zakupu samochodu nie należy jednak do najłatwiejszych. Koszt porządnego auta to minimum kilka – kilkanaście – tysięcy złotych. Posiadając stałą pracę skusić będziemy się mogli na pożyczki samochodowe lub bankowe kredyty samochodowe dla dochodowej firmy .

Komputer autogaz LPGPamiętać jednak powinniśmy o tym, że po pożyczkę udać możemy się tylko do banku. To znaczy udać możemy się właściwie gdziekolwiek, jednakże jest to najkorzystniejsza z możliwych opcji. W mojej opinii jest to nawet korzystniejsza możliwość, aniżeli wzięcie pożyczki od kogoś z rodziny. Na uwadze powinniśmy mieć jednak fakt, że poszczególne banki zaprezentują nam różne oferty. Naszym zadaniem będzie oczywiście wybranie najkorzystniejszej z nich. Nie będzie to jednak zadanie łatwe, jednakże nie ma rzeczy niemożliwych. Jeśli odnajdziemy trochę wolnego czasu, to bez żadnego problemu przyjdzie nam znaleźć różnego rodzaju porównania poszczególnych bankowych kredytów.

Dużą oszczędnością po zakupie samochodu może być pomysł, aby zainstalować instalację gazową. Obecnie zasilanie samochodów gazem to w dalszym ciągu spore oszczędności. Mimo wielu zawirowań cenowych LPG jest bardzo tani i nawet wydatek na instalację szybko się zwróci.

W tym miejscu można także polecić dobry zakład serwisowy gdzie jest szybka i tania naprawa instalacji lpg – SzczecinOne Comment

Jeśli ktoś jeszcze ma wątpliwości odnośnie instalacji LPG w samochodzie, to muszę powiedzieć, że nie warto zwlekać. Dopiero pół roku temu dokonałem montażu gazu w swoim Volvo i jestem zły, że nie zrobiłem tego wcześniej.
Każdego dnia przejeżdżam około 150 km i jak policzyłem ile oszczędzam na LPG, to cieszę się, że tak szybko spłaca się instalacja.
Polecam każdemu, kto trochę jeździ.
Mój samochód zachowuje się praktycznie jak na benzynie – nie stracił nic na mocy.

Leave a Reply