Zainteresowanie sektorem pozabankowym

Zainteresowanie sektorem pozabankowym

Popularność usług świadczonych przez firmy pożyczkowe znacząco wzrosła ostatnimi czasy, kiedy jeden kryzys za drugim w coraz większym stopniu pustoszy nasze kieszenie. Nasze zarobki, które jeszcze jakieś dwa lata zapewniały nam życie na w miarę przyzwoitym poziomie dzisiaj okazują się niewystarczające. Ludziom starcza ich dosłownie na stuk albo brakuje. Koszty utrzymania rosną w Polsce w takim tempie, że aż strach myśleć o tym, co będzie za rok.

Gdyby jeszcze wzrost wynagrodzeń był równie dynamiczny, wyglądałoby to inaczej. Niestety, jedno z drugim nie idzie w parze. Ludzie coraz częściej zatem zwracają się z wnioskami do firm pożyczkowych o kredyt bez bik. Przeważnie interesują ich nieduże kwoty – przykładowo 200 złotych, bo tyle akurat zabrakło na opłacenie rachunku. Dlaczego wybór pada właśnie na firmy pożyczkowe, a nie na banki? Powodów wymienić można sporo. Przede wszystkim w rachubę wchodzi w tym momencie dostępność ułom proponowanych przez wymienione instytucje finansowe. Banki ograniczają się do dość wąskiego grona klientów – dobrze zarabiających, z wysoką zdolnością kredytową, z idealną historią w Biurze Informacji Kredytowej etc.

Z kolei w przypadku firm pożyczkowych te spectrum odbiorców jest nieporównywalnie większe. Ponadto inne są zupełnie wymagania – otrzymanie pożyczki pozanbankowej nie wiąże się ze spełnieniem żadnych wygórowanych kryteriów, a wszystko odbywa się w oparciu o uproszczone procedury (nie są wymagane żadne zaświadczenia o zarobkach, nie ma weryfikacji w BIK itp.).Leave a Reply