W czyje potrzeby celują firmy pożyczkowe?

W czyje potrzeby celują firmy pożyczkowe?

Firmy pożyczkowe ze świadczonymi przez siebie usługami celują w potrzeby zupełnie innych grup klientów aniżeli banki. Nie bez powodu mówi się obecnie, że kredyty są tak naprawdę dla ludzi bogatych – wymagania banków dotyczące zdolności kredytowej są bowiem na tyle wysokie, że trzeba naprawdę dobrze zarabiać, by im sprostać. Jak tymczasem przedstawia się kwestia przeciętnych zarobków w naszym kraju – każdy wie doskonale.

Zbyt niska zdolność kredytowa bądź też negatywne noty w Biurze Informacji Kredytowej uniemożliwiają ludziom korzystanie z usług banków. W tym momencie jest jednak alternatywa, a są nią pożyczki pozabankowe. Wymagania jakie stawiają one potencjalnym klientom są minimalne. W większości przypadków sprowadzają się one do weryfikacji danych osobowych na podstawie dowodu osobistego. Żadne zaświadczenia o wysokości zarobków czy też pozytywna historia w BIK nie są tu wymagane. Dzięki temu pożyczki pozabankowe są łatwo dostępne – skorzystać z nich mogą na dobrą sprawę wszyscy chętni, którzy mają ukończony 18 rok życia. Podstawowym zadaniem pożyczek pozabankowych jest zaspokajanie doraźnych potrzeb finansowych, co oczywiście wcale nie oznacza, że nie można ich przeznaczyć na coś innego.

Klient sam decyduje o tym, na co wyda pieniądze – cel jest tu dowolny, a firma pożyczkowa nie ingeruje w sposób dysponowania środkami. Nie trzeba się z tego rozliczać. Tak niskie wymagania w głównej mierze decydują o ogromnej popularności pożyczek pozabankowych, po które sięga coraz więcej osób.Leave a Reply