Pożyczki pozabankowe – łatwy dostęp do oferty

Pożyczki pozabankowe – łatwy dostęp do oferty

Klienci firm pożyczkowych, których w naszym kraju z każdym rokiem przybywa, bardzo wysoce cenią sobie fakt, iż usługi oferowane przez wspomniane firmy są łatwo i powszechnie dostępne. Nie jest tutaj wymagana ani wysoka zdolność kredytowa, ani krystaliczna historia w Biurze Informacji Kredytowej – polityka prowadzona przez parabanki jest zatem całkowitym przeciwieństwem tego, z czym mamy do czynienia w bankach.

Każą one długo czekać na rozpatrzenie wniosku, który jest bardzo dokładnie sprawdzany pod każdym jednym kątem. Nie ma co nawet liczyć na to, że uwadze banki umknie drobne nawet „przewinienie” w postaci raty opłaconej po terminie. Wszystkie tego typu informacje przechowuje BIK i udostępnia je na żądanie banku. Firmy pożyczkowe tymczasem stosują uproszczone procedury, co znacząco skraca czas oczekiwania na pieniądze (w wielu przypadkach wypłacane są one od ręki zaraz po podpisaniu umowy). Poza tym uproszczone procedury umożliwiają korzystanie z pożyczek pozabankowych w gotówce tym osobom, które zostają przez banki odprawione z kwitkiem (jest to zresztą główna grupa docelowa, jeśli chodzi o usługi świadczone w ramach pozabankowego rynku finansowego).

Z pożyczki pozabankowej można bez przeszkód skorzystać de facto zawsze wtedy, gdy potrzebna jest gotówka – pamiętać tylko trzeba o tym, by dobrze wybrać ofertę, ponieważ niewłaściwa decyzja w tym zakresie wiąże się z poniesieniem dość przykrych konsekwencji. Należy też zauważyć, że łatwy dostep do tych usług nie zawsze jest postrzegany jako zaleta.Leave a Reply