Pożyczka pozabankowa jako jedyna deska ratunku

Pożyczka pozabankowa jako jedyna deska ratunku

Dla wielu osób potrzebujących finansowego wsparcia jedyne rozwiązanie stanowi pożyczka pozabankowa. Coraz częściej jest ona traktowana jako alternatywa dla usług świadczonych przez banki. Generalnie rzecz biorąc, w dzisiejszych czasach banki zyskały dość poważną konkurencję w postaci głównie firm pożyczkowych, a w mniejszym stopniu serwisów, za pośrednictwem których można realizować pożyczki społecznościowe czyli kredyty od prywatnych inwestorów.

Banki poniekąd same powinny czuć się odpowiedzialne za taki stan rzeczy, albowiem do tego doprowadziły poprzez nieustanne podnoszenie poprzeczki wymagań stawianych potencjalnym klientom. Z jednej strony instytucje te chciałby na pożyczaniu pieniędzy zarabiać jak najlepiej (i tak ich zyski nie należą do małych), z drugiej zaś – tłumacząc się troską o swoje portfele finansowe, odcinają wielu osobom drogę do kredytów. Trudno się zatem dziwić, że ludzie często wolą zwrócić się z wnioskiem do jednej z wielu firm pożyczkowych, gdyż wiedzą, że minimalne są szanse na to, by tu ich prośby zostały zanegowane. Uzyskanie pożyczki pozabankowej nie stanowi jakiegokolwiek kłopotu.

Są to łatwo dostępne produkty finansowe, z których skorzystać można bez względu na posiadaną w Biurze Informacji Kredytowej historię oraz zdolność kredytową (może być ona niska). Firmy pożyczkowe wypełniają zatem dość pokaźną lukę na rynku, aczkolwiek przy korzystaniu z ich usług trzeba być ostrożnym. Nie wszystkie wobec klientów postępują fair. Dlatego przed podpisaniem umowy trzeba dokładnie zapoznać się z jej warunkami.Leave a Reply