Dobre Katalogi Stron

Katalogi stron są bardzo skutecznym narzędziem w promowaniu witryn internetowych. Nie oznacza to jednak, że są jedynym i wystarczającym elementem, aby odnieść sukces w dziedzinie reklamowania stron. Niemniej jednak, warto poświęcić trochę czasu na przygotowanie i umieszczenie swoich reklam w katalogach stron. Szczególnie dobre katalogi stron pozwalają na znaczne zwiększenie ruchu na stronie.

Aby nasza praca przy dokonywaniu wpisów do katalogów stron, nie poszła na marne, należy najpierw skrupulatnie wyszukać tylko te katalogi, które przedstawiają jakąś wartość. Obecnie w sieci można znaleźć tysiące różnego rodzaju katalogów. Niestety często są to zwykłe śmietniki nie wnoszące zupełnie nic pozytywnego swoją zawartością do internetu.

Wstępnym filtrem w wybraniu wartościowych katalogów może być ich wygląd. Jeśli właścicielowi zależy na tym, aby jego katalog miał renomę, to na pewno zadba o odpowiednią szatę graficzną.

Kolejnym czynnikiem pomagającym w odpowiednim doborze katalogów mogącym być łatwo rozpoznanym przez osoby niezorientowane w temacie jest tzw. PageRank. W skrócie im większa wartość tego parametru tym większa jest wartość danej strony internetowej. W praktyce, PageRank dla katalogów rzadko przekracza 4. Nie oznacza to od razu, że nie warto zawracać sobie głowy stroną, której PR jest równy 1. Osobiście jednak proponował bym pierwsze wpisy robić do katalogów z wyższym wskaźnikiem PR. Może powstać tylko mała kwestia – jak poznać ten tajemniczy PageRank ? Nic prostszego – wystarczy tylko zainstalować sobie dodatek do przeglądarki o nazwie Google Toolbar i on pokaże na każdej stronie wartość PR.

Kontynuując temat, chciałbym przedstawić katalogi stron, które istnieją już od jakiegoś czasu w internecie, mają swoje parametry PR i nigdy nie zostaną zamienione w śmietniki. W większości poniższe katalogi oparte są na płatnych, komercyjnych skryptach, stworzonych tak, aby jak najskuteczniej promować strony internetowe.

1. Indeks serwisów www – katalog pracuje na znanym skrypcie CNCat.

2. Strony zarobkowe – katalog stworzony w oparciu o skrypt INDEXU.

3. Promujemy wartościowe strony – katalog stron zainstalowany na skrypcie qlWebDS.

4. Szookamy – katalog stron wspierany przez skrypt Seokatalog.

5. Biznesowy katalog stron – katalog oparty na skrypcie qlWeb.

6. Rejestracja stron – katalog oparty na skrypcie qlWeb.

7. Rejestruj stronę – katalog oparty na skrypcie qlWeb.

8. Reklamujemy strony – katalog pracuje na znanym skrypcie Indexu.

Leave a Reply