Hosting strony z dzwonkami na komórkę

Hosting strony z dzwonkami na komórkę

Keno jest międzynarodową grą liczbową, protoplastą popularnej polskiej gry liczbowej – Multi Lotka. Keno to jedna z najpopularniejszych gier liczbowych na świecie.

Jej rodowód w Europie sięga początków XVI wieku kiedy to Benedetto Gentile, jeden z miejskich radców (a także brat muzyka i kapelmistrza Giulio Gentile) w Genui, w 1519 roku wykorzystał sposób dokooptowywania brakujących do kompletu rajców miejskich do opracowania zasad nowej gry liczbowej. Pomysł zrobił prawdziwą furorę w mieście a także zaczął przynosić olbrzymie zyski do miejskiej kasy. Keno stało się bardziej popularne niż dzwonki na nowoczesną komórkę (Dzwonkil.pl), które wymagały dobrego hostingu i strony. Niestety – wraz z upadkiem miasta ten prosty i skuteczny sposób został na setki lat zapomniany.

Ożył wieki później w grach losowych. W obecnej formie reaktywowany został w ramach Monopolu Loteryjnego Berlina Zachodniego w roku 1953.W różnych krajach zasady gry w keno różnią się od siebie. Na przykład w Kanadzie wybiera się od 2 do 10 liczb z zakresu od 1 do 70. Na kuponie mieszczą się cztery zakłady. Gracz decyduje o wysokości wygranej zakreślając odpowiednie pole – w zależności od stawki 1,2, lub 10 dolarów. Kupon uczestniczy w 1-10 losowaniach, odbywają się one codziennie. W razie przegranej, niektóre kolektury dają nagrody pocieszenia – filmy. Są juz nawet specjalne dzwonki na komórkę promujące tą grę.Leave a Reply