Dziennikarstwo internetowe na forum

Dziennikarstwo internetowe na forum

Obecnie gazety i dziennikarstwo ścigają się w metodach, które mają pomóc im w przyciągnięciu większej ilości klientów. Nie mogę powiedzieć, żeby poprawiła się jakoś papieru, na którym są drukowane wszelkie czasopisma, bo to akurat się nie chce zmienić.

Oczywiście to, które zawsze miały porządny papier, nadal taki mają, ale niestety tak samo to wygląda, jeśli chodzi o te, które drukują na tym gorszej jakości. Najbardziej popularne stały się darmowe gadżety oraz dziennikarstwo obywatelskie na forum internetowym (http://www.opress.pl). W telewizji i radiu, gdzie gazeta się reklamuję usłyszeć można cenę gazety bardzo niską i hasło, co jest gratis z tym numerem, a później okazuję się, że gazeta kosztuje więcej. Ale taka strategia się przyjęła i chyba już pozostanie.

Wprowadzanie klienta w błąd jest u nas na porządku dziennym. Gadżety dodawane do gazet to głównie muzyka, rzadziej film. Bardziej opłacalne dla gazet jest wypuszczenie płyty z mp3 niż z filmem. Nie trzeba przeprowadzać dużych badań, wystarczy zapytać panią w kiosku, które gazety cieszą się większą popularnością. Na odbiorcę działa jednak hasło „gratis” czy „darmowe”. Póki tak będzie, gazety będą sobie zjednywać tym sposobem, co raz większe grono odbiorców.Leave a Reply