Dziennikarstwo internetowe

Dziennikarstwo internetowe

Praca w gazecie nie należy do najłatwiejszych czynności wykonywanych przez ludzi. To na dziennikarzach spoczywa ogromna odpowiedzialność, informacje przez nich wydrukowane trafią do tysięcy, czy też setek tysięcy, ludzi.

Chyba nie muszę tutaj mówić, jak potężne jest to narzędzie? Gazeta to nie jest jakies zwykłe dziennikarstwo internetowe. Spotkać możemy się z wieloma nadużyciami podczas pisania artykułów przez ich autorów. Niektóre pisma wyznają zasadę, że „nieważne jak, ważne, że o Tobie mówią” – nie chcę rzucać tutaj tytułami, bo przecież nie o to chodzi. Ich nakład opiera się głównie na korzystaniu z formy skandalu, często nie do końca wspólnego z prawdą.

Smutne jest to, że dla niektórych etyka w zawodzie takim, jak dziennikarstwo na zasadzie obywatelskiej (http://www.poto.pl) tak naprawdę nie znaczy nic. Piszą jedynie po to, by zwiększyć popyt na daną gazetę, co sprawi, że i do nich trafi więcej pieniędzy. Zero tutaj rzetelności. Niestety żyjemy w takich czasach, w których niebywałe zapotrzebowanie występuje na skandale. Ludzie lubią z nich korzystać jako z tematów do dyskusji na różnych forach – pomiędzy swoimi znajomymi, czy też innymi jednostkami.Leave a Reply