Darmowe pozycjonowanie – czym jest. Część 2

Darmowe pozycjonowanie – czym jest. Część 2

Gdy posiadamy już stronę internetową – poprawnie wykonaną , tak  aby mogła być czytelna  dla ludzi i wyszukiwarek, możemy przystąpić do kolejnego kroku związanego z pozycjonowaniem.

W tym miejscu proponowałbym skorzystać z zasad podanych na blogu Googla. Przynajmniej w początkowej fazie. Aby powiadomić ludzi o istnieniu naszej witryny najlepiej dodać ją do kilku dobrych i cenionych katalogów, dzięki którym pierwsi internauci do nas trafią. Gdzie znajdują się takie katalogi i czym się charakteryzują ? Jedną z podstawowych cech dobrego katalogu, podobnie zresztą jak i innych stron jest wskaźnik PR. Im jest on wyższy tym mamy do czynienia z bardziej wartościowym serwisem.

Warto zacząć od katalogów dużych portali typu www.onet.pl – katalog.onet.pl , czy www.wp.pl – katalog.wp.pl . Następnie można skorzystać z różnych spisów i z nich wybierać mocne i zadbane katalogi stron. Nie można też przesadzić z ilością katalogów do których dodamy naszą stronę, gdyż Google może ją po prostu ukarać za zbyt szybki przyrost odnośników. Najlepiej na początku dodawać do dwóch, trzech katalogów dziennie.

W następnej części zajmiemy się kolejnymi krokami pozycjonowania.Leave a Reply