Darmowe pozycjonowanie – czym jest. Część 1

Darmowe pozycjonowanie – czym jest. Część 1

W kilku kolejnych felietonach zamieszczę opisy darmowych sposobów na pozycjonowanie stron. Bardzo wiele rodzajów witryn nie potrzebuje wcale profesjonalnej obsługi z zakresu pozycjonowania. Jeśli tylko właściciel takiego serwisu ma trochę czasu i możliwości, to we własnym zakresie może zrobić wiele dobrego. Marketing w internecie nie jest taki straszny i tajemniczy jak ukazują to profesjonaliści.

Najważniejszą rzeczą przy pozycjonowaniu stron jest sama strona, którą chcemy propagować. Na nic nawet najbardziej wymyślne działania pozycjonera, jeśli sama strona nie będzie odpowiednio zrobiona. O ile uważam, że pozycjonowanie jest możliwe we własnym zakresie, o tyle twierdzę, że niemożliwe jest wykonanie samemu dobrej strony, która będzie naprawdę ‚otwarta’ na użytkowników. Sugeruję zatem zlecenie wykonania serwisu jakiejś profesjonalnej i sprawdzonej firmie.

Na co należy zatem zwrócić uwagę ? Ważna  jest oczywiście sama zawartość serwisu, następnie odpowiednie wewnętrzne linkowanie, tak, aby roboty indeksujące mogły łatwo przemierzać. Warto zwrócić też uwagę na odpowiedni tytuł głównej strony i podstron oraz na tzw. meta tagi.

Jeśli będziemy już posiadać odpowiednio zrobioną witrynę, możemy przystępować do pozycjonowania.Leave a Reply