Czy pożyczki pozabankowe pogłębiają zadłużenie Polaków?

Czy pożyczki pozabankowe pogłębiają zadłużenie Polaków?

Pojawiające się na przykład w Internecie opinie na temat pożyczek pozabankowych nie zawsze są pozytywne. Usługom świadczonym przez pozabankowe instytucje finansowe zarzuca się głównie to, że przynoszą więcej szkody niż pożytki i że wpędzają ludzi w niemałe długi. Rzecz jasna każdy ma prawo mieć swoje własne zdanie w różnych kwestiach, także w tej, aczkolwiek należałoby w tym momencie zastanowić się nad tym czy to rzeczywiście pożyczki pozabankowe odpowiedzialne są za rosnące długi Polaków.

Każdy jeden produkt finansowy – bez względu na to czy jest nim wspomniana pożyczka, czy kredyt w banku, czy karta kredytowa etc. – powinien być używany z rozsądkiem i umiarem. Wszystko jest oczywiście dla ludzi, ale wydawanie pieniędzy bądź ich pożyczanie w sytuacji, gdy przekracza to możliwości finansowe danej osoby nigdy nie jest dobrym pomysłem. Równie zatem dobrze można wziąć w banku kredyt i wpędzić się w poważne tarapaty, nie musi być to wcale pożyczka pozabankowa bez niepotrzebnych zaświadczeń. Inna sprawa to taka, że człowiek nie jest w stanie przewidzieć wszystkiego, a przecież w każdej chwili może stracić pracę, ciężko zachorować i tym podobne.

Mnóstwo jest sytuacji, które przynoszą efekt w postaci niewypłacalności. Ponadto należy też wspomnieć jeszcze o pewnym niezwykle ważnym aspekcie, a mianowicie o takim, że ludzie bardzo często nie poznają się ze szczegółami oferty pożyczkowej czy kredytowej – i podpisują umowę w ciemno, bez przeczytania jej. Pojawia się więc pytanie – do kogo, jak nie do siebie, powinni mieć pretensje?Leave a Reply